POLECANE KSIĄŻKI DLA DZIECI

W tym miejscu będę zamieszczać książki, które w mojej opinii są godne polecenia dla dzieci

1.

seria bezpieczne dziecko

Elżbieta Zubrzycka

Jak przechodzić przez ulicę?

Ilustracje i opracowanie graficzne: Emilia Nyka

GWP, wydanie pierwsze

 

Książeczka zawiera cenne wskazówki dotyczącego tego jak się zachować na ulicy, aby być bezpiecznym. Zawiera opis różnych sytuacji, które mogą się wydarzyć na jezdni. Na ilustracjach dziecko może zobaczyć złe warunki atmosferyczne, które mają wpływ na jazdę kierowcy. W publikacji można przeczytać mi.in o tym, że nie powinno się ufać komuś, kto może nas nie zauważyć, albo być zajęty czymś innym.

W moim odczuciu książeczka nadaje się głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 


2.

Nie Bój się swojego strachu

Zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje

 

Strach i Pogromca Potworów

Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska

GWP, Wydanie trzecie

 

Książeczka opowiada o przygodach dzieci, które przekonały się czym jest strach, po co jest nam potrzebny. Bajka pokazuje jakie mamy możliwości radzenia sobie z tym czego się boimy. Zawiera dużo ilustracji, które pobudzą wyobraźnie dziecka. W książeczce znajdują się również przydatne zabawy i ćwiczenia pomagające oswoić strach, które dorośli mogą wykorzystać do samodzielnej pracy z dziećmi w domu.

Odpowiednia dla dzieci w wieku od 5-9 lat, do czytania z rodzicami.

 


3.

Alone Frankel

Nocnik nad nocnikami

Wydawnictwo Nisza

Warszawa 2015

 

Książeczka dla dzieci w wieku 1-3. Rozstanie z pampersami bywa niekiedy trudne… „Nocnik nad nocnikami” to opowiadanie o chłopczyku Bolku, który pewnego dnia dostaje wielką paczkę, w której znajduje się nocnik. Jak Bolek zareagował na ten prezent? Czy udało mu się dowiedzieć, do czego służy i nauczyć z niego korzystać? Odpowiedzi na powyższe pytania, dzieci uzyskują słuchając czytania książeczki przez rodziców. Ilustracje pomogą dziecku zobaczyć, że korzystanie z nocnika nie jest takie straszne.

 

 


 

4.

„Miłość”

Astrid Desbordes, Pauline Martin

Wydawnictwo Entliczek

Warszawa

2015

 

Drogie mamy, ta publikacja jest adresowana do WAS 🙂

 

„Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?”…

Książka ma za zadanie pokazać naszym dzieciom, jaką bezwarunkową miłością je obdarzamy. To krótka opowieść o chłopcu o imieniu Archibald. Rodzice kochają swoje dzieci, nie dlatego, że zachowują się tak, jak oni oczekują, lecz dlatego, że poprostu są. Czytając książeczkę wspólnie z dzieckiem, możemy same podać przykłady, gdzie się „różnimy” i porozmawiać o łączącym nas uczuciu.